Вітаємо Вас на сайті Київського коледжу зв`язку!
Київський коледж зв`язку
Головна Профорієнтація Термінологія професій
23 | 07 | 2017
Головне меню

Графік роботи приймальної комісії:

Під час прийому заяв (документів на конкурсному відборі):

Пн-Пт  9:00-17:00

Обідня перерва  13:00-13:30

Сб   10.00-14.00

Термінологія професій Друк

Професія, спеціальність, напрямок освіти ...

Що ж таке професія?
Це професійне співтовариство. Професією об'єднані всі люди, зайняті даним видом праці. Люди однієї професії мають схожі інтереси, знання, навички, спосіб життя.
Інший зміст слова "професія" - "система знань, умінь і навичок, притаманна певній людині". Кажуть: "Він опанував професію", "У нього є професія".
Професією також називають різновид діяльності (те ж, що і робота).
Нарешті, професією можна назвати необхідну для суспільства і обмежену (внаслідок поділу праці) область програми фізичних і духовних сил людини, що дає йому можливість існування і розвитку. За даними Американського словника професій, на 1965р було 35,5 тисяч професій, розділених на 114 груп в 22 областях діяльності.


Є ще поняття "спеціальність". За значенням воно близьке до поняття "професія" і відповідає різновиду областей праці в межах професій. Наприклад, ти не зустрінеш "вчителя взагалі". Це буде або вчитель математики, чи географії і т.д. Те ж саме можна сказати і про інші професії: лікар - педіатр, хірург, стоматолог ... , Юрист - адвокат, прокурор, нотаріус ... , Слюсар - слюсар аварійно-відновлювальних робіт, слюсар-інструментальник, слюсар механік ... і т.д. Спеціальності-професії затверджені Міністерством Праці України.

При виборі ВУЗу або коледжу ти зіткнешся з термінами "напрям і спеціальність освіти". Списки затверджених міністерством освіти напрямків освіти та спеціальностей опубліковані в Класифікація спеціальностей за освітою, який містить розділи "Спеціальності вищої професійної освіти", "Напрями підготовки в Вищу освіту", "Спеціальності середньої професійної освіти".

Спеціальність освіти - сукупність знань, уявлень, умінь і навичок випускника, придбаних у процесі навчання за основним професійним освітніх програм вищої освіти і забезпечують можливість певного виду професійної діяльності в відповідної з привласнюється кваліфікацією.

На відміну від спеціальності вищої освіти, напрямок освіти забезпечує фахівця більш широку сферу професійної діяльності. Ви можете зустріти також терміни "група спеціальностей", а також "галузь знань" - прийняту диференціацію наук на природничі, гуманітарні, технічні, сільськогосподарські, освітні науки (використовується для класифікації об'єктів тільки у вищій освіті).

Кваліфікація по напряму або спеціальності вищої професійної освіти - рівень навченості, підготовленості до виконання певного виду професійної діяльності за отриманим напряму або спеціальності. Присвоюється у рамках напрямів та спеціальностей конкретні кваліфікації встановлюються Державним освітнім стандартом вищої професійної освіти в частині державних вимог до мінімуму змісту та рівня підготовки випускників. Кваліфікація надалі визначає мінімальну зарплату (якщо Ви збираєтеся працювати за фахом, та ще й у державній установі).

Спеціалізація - це конкретизована сукупність знань, умінь і навичок, орієнтованих на застосування в локалізованої області професійної діяльності людини в рамках зазначеної спеціальності.

Світ професій мінливий. Люди створюють нові професії, об'єднують, роз'єднують або усувають старі. Класифікатор (тобто, Мінпраці або Міносвіти) реагує на їх виникнення, але з запізненням. Так, спеціальності "маркетинг, менеджмент" в класифікаторі спеціальностей за освітою присутні, а от "логістики, банківської справи, веб-дизайну" немає. Установи освіти можуть створити Спеціалізація, орієнтуючись не тільки на класифікатор. "Індустріальна психологія", "Міжнародна журналістика", "Фінансовий аналіз і дослідження операцій" - це назви спеціалізацій, які вказуються в дипломі про вищу освіту і дозволяють роботодавцю судити про те, в якій конкретній області здобувач володіє самими великими знаннями. При цьому спеціальності, які вказуються в дипломі - просто "психологія", "журналістика", "економіка". Що стосується назв професій (не спеціальностей), часто ми стикаємося з застарілими формулюваннями ( "агент з продажу" замість дистриб'ютор) або навіть відсутністю термінів для вказівки що недавно з'явилася професії ( "редактор Інтернет-видання"). На щастя, жорстка тарифна сітка реально функціонує лише в державних установах, комерційні ж організації відносяться до нестикування між Вашим освітою, професією і посадою більш лояльно.

До речі, посада - це сукупність покладених на Вас трудових завдань (функцій, обов'язків), а трудовий пост містить у собі все - і мету, і кошти, і умови праці - все, що характеризує конкретну посаду у конкретній організації.

 
Оголошення!

Гаряча лінія МОН

 

Правила прийому 2017

 

Вартість навчання 2017-2018 н.р.

 

ЩОДО ГРАФІКУ ІСПИТІВ ТА ГРАФІКУ ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН!

 

ТЕРМІНИ ПРОВЕДЕННЯ ВСТУПНОЇ КОМПАНІЇ!

 

ІНФОРМАЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ ЩОДО ВСТУПУ!

 


Кількість поданих вступних заяв станом на 17:00 12.07.2017

 

Спеціальність

Кількість заяв

Загальна кількість

місць

МІ

181

25

МЕ

132

25

РПЗ

330

50

КСМ

325

50

ІКС

314

75

СРТ

255

25

СМЗ

278

25

ПЛС

182

25

Всього

1998

300

Хто на сайті
На даний момент 35 гостей на сайті

"Гаряча лінія" Міністерства освіти і науки України

(044) 481-32-15

Урядова телефонна гаряча лінія